2017/11/24

Produkty dla dzieci. Co w sobie kryją?

Każdemu rodzicowi znana jest sytuacja w sklepie ;" Mamo kupisz mi ten jogurt" , " Mamo, ale ja chce ten soczek". Jeśli dziecku się nie kupi tego co chce zaczyna się płacz. Niestety jest tak,
że rodzic kupi to co dziecko chce, aby nie płakało i mieć święty spokój.  Przez takie właśnie zachowanie rodzice niestety fundują swoim dzieciom nadwagę.
Produkty dla dzieci powinny mieć dużo lepszy skład niż maja teraz.  Takie produkty powinny dostarczać niezbędnych makro i mikroskładników dzieciom a fundują tylko cukier. Marketing niestety "żeruje" na dzieciach. Reklamy są kolorowe, niekiedy wykorzystuje się postaci z bajek bądź znanego dziecięcego celebryta, po to, aby dziecko wołało w sklepie "Mamo, ja to chcę!" 
W tym artykule przedstawię Ci składy znanych produktów dla dzieci, które niekoniecznie powinny gościć w kuchni Twojego dziecka. 

SOK POPULARNEGO PRODUCENTA


Na czerwono zaznaczyłam substancje, które nie powinny znaleźć się w składzie. Syrop glukozowo-fruktozowy odpowiada za nadwagę u dzieci! Ten syrop możesz spotkać wszędzie. Soki, jogurty owocowe czy słodycze. Zazwyczaj występuje cukier oraz syrop glukozowo-fruktozowy. To jest bomba kaloryczna! 


JOGURT ORZECHOWYTu ile Czerwonego... Jest to popularny jogurt orzechowy. Ale  z orzecha ma tyle co nic. O ile koło orzecha laskowego leżało.. Ten jogurt zawiera cukier i substancje zagęszczające. Po co zagęszczać jogurt? Na czerwono zaznaczyłam również zmielone orzechy laskowe tylko dlatego żebyś zrozumiała ile tego orzecha jest. W tym opakowaniu nie ma nawet jednego zmielonego orzecha.

HERBATA OWOCOWA DLA DZIECI

Ta herbatka to sam cukier. Nic więcej. W dodatku dwa rodzaje cukru... a rumianku tyle co kot napłakał. Lepiej kupić normalną herbatę rumiankową i dodać do niej ewentualnie trochę miodu czy pół łyżeczki cukru. O wiele zdrowsze wersja. Posumowanie:

Z produktami dla dzieci należy bardzo uważać. Przede wszystkim należy czytać etykiety i składy produktów. Można się nieźle naciąć. To w Twoich rękach leży jak Twoje dziecko będzie wyglądało w przyszłości. 


Podobne artykuły:
Żywienie dzieci


2 komentarze:

  1. Aby dobrze dzieci byly zywione,to należy codziennie przygotowywac posiłki.Nie jestem pewna,ile matek dałoby rade.Czytuję etykiety.Wszystko jest takie przerażające

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz rację. Najlepiej przygotowywać posiłki dla malucha. W ten sposób kształtujesz jako rodzic prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka. Niestety produkty dla dzieci na pierwszy rzut oka powinny mieć bardzo dobry skład niestety tak nie jest.

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.