Produkty dla dzieci. Co w sobie kryją?

Każdemu rodzicowi znana jest sytuacja w sklepie ;" Mamo kupisz mi ten jogurt" , " Mamo, ale ja chce ten soczek". Jeśli dziecku się nie kupi tego co chce zaczyna się płacz. Niestety jest tak,
że rodzic kupi to co dziecko chce, aby nie płakało i mieć święty spokój.  Przez takie właśnie zachowanie rodzice niestety fundują swoim dzieciom nadwagę.
Produkty dla dzieci powinny mieć dużo lepszy skład niż maja teraz.  Takie produkty powinny dostarczać niezbędnych makro i mikroskładników dzieciom a fundują tylko cukier. Marketing niestety "żeruje" na dzieciach. Reklamy są kolorowe, niekiedy wykorzystuje się postaci z bajek bądź znanego dziecięcego celebryta, po to, aby dziecko wołało w sklepie "Mamo, ja to chcę!" 
W tym artykule przedstawię Ci składy znanych produktów dla dzieci, które niekoniecznie powinny gościć w kuchni Twojego dziecka. 

SOK POPULARNEGO PRODUCENTA


Na czerwono zaznaczyłam substancje, które nie powinny znaleźć się w składzie. Syrop glukozowo-fruktozowy odpowiada za nadwagę u dzieci! Ten syrop możesz spotkać wszędzie. Soki, jogurty owocowe czy słodycze. Zazwyczaj występuje cukier oraz syrop glukozowo-fruktozowy. To jest bomba kaloryczna! 


JOGURT ORZECHOWYTu ile Czerwonego... Jest to popularny jogurt orzechowy. Ale  z orzecha ma tyle co nic. O ile koło orzecha laskowego leżało.. Ten jogurt zawiera cukier i substancje zagęszczające. Po co zagęszczać jogurt? Na czerwono zaznaczyłam również zmielone orzechy laskowe tylko dlatego żebyś zrozumiała ile tego orzecha jest. W tym opakowaniu nie ma nawet jednego zmielonego orzecha.

HERBATA OWOCOWA DLA DZIECI

Ta herbatka to sam cukier. Nic więcej. W dodatku dwa rodzaje cukru... a rumianku tyle co kot napłakał. Lepiej kupić normalną herbatę rumiankową i dodać do niej ewentualnie trochę miodu czy pół łyżeczki cukru. O wiele zdrowsze wersja. Posumowanie:

Z produktami dla dzieci należy bardzo uważać. Przede wszystkim należy czytać etykiety i składy produktów. Można się nieźle naciąć. To w Twoich rękach leży jak Twoje dziecko będzie wyglądało w przyszłości. 


Podobne artykuły:
Żywienie dzieci


Komentarze

  1. Aby dobrze dzieci byly zywione,to należy codziennie przygotowywac posiłki.Nie jestem pewna,ile matek dałoby rade.Czytuję etykiety.Wszystko jest takie przerażające

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz rację. Najlepiej przygotowywać posiłki dla malucha. W ten sposób kształtujesz jako rodzic prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka. Niestety produkty dla dzieci na pierwszy rzut oka powinny mieć bardzo dobry skład niestety tak nie jest.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @dietetyk_angelika