Recenzja aplikacji kalkulatorkalorii.net

Wiem, że nie każdego stać na profesjonalnego dietetyka. Dojazd, wizyty kontrolne, jadłospis... to wszystko kosztuje. Oczywiście jeśli masz chorobę dietozależną, jak najbardziej korzystaj z jego usług. Jeśli jednak jesteś osobą zupełnie zdrową to polecam
ci aplikację kalkulatorkalorii.net .
Kalkulator tak naprawdę liczy wszystko za Ciebie. Podaj mu tylko swój wzrost i wagę a on obliczy Ci ile musisz jeść żeby schudnąć. Sama sobie ustalasz cel ( wpisujesz ile kilogramów chciałabyś ważyć). Aplikacja służy do układania jadłospisów, rejestru spalonych kalorii podczas aktywności fizycznej, zmienić nawyki żywieniowe. Sama ustalasz to co chcesz zjeść. Ta aplikacja nauczy Cie jak powinno wyglądać Twoje żywienie. Dzięki czemu będziesz kontrolowała ilość zjadanych kalorii a za tym idzie piękna sylwetka oraz zdrowie. Jeśli masz nadprogramowe kilogramy, to ta aplikacja pomoże Ci je zgubić.
Szczerze mówiąc bardzo sceptycznie pochodziłam do tego rodzaju aplikacji. Jednakże po zapoznaniu się z nią stwierdziłam, że jest bardzo przydatna. Osobiście sama jej używam.ZALETY APLIKACJI


 • dodawanie wartości tłuszczu, wody, mięśni ( w %) - jednakże musisz posiadać specjalistyczną wagę, żeby te pomiary dodać. Można również wpisywać swoje pomiary ciała oraz wagę. 
 • produkty posegregowane na niskotłuszczowe, wysokobiałkowe itp- dzięki czemu dużo łatwiej układa się jadłospis
 • możliwość dodawania swoich potraw i produktów- nie musisz jeść tego co jest w aplikacji. Mimo to jest w czym wybierać. Potrawy są pyszne i proste w przygotowaniu
 • ranking między innymi uczestnikami- aplikacja pokazuje Ci na którym jesteś miejscu jeśli chodzi o punktację. Za każde spalone kalorie, za trzymanie się jadłospisu otrzymujesz punkty. Aplikacja po obliczeniu wszystkiego pokazuje Ci na którym jesteś miejscu. To niezła motywacja!
 • różne kalkulatory- możesz obliczyć swoje PPM, CPM, BMI, idealną wagę
 • domowe miary produktów- wszystkie produkty możesz wybrać w porcjach, łyżkach, szklankach... - oznacza to, że nie potrzebujesz wagi kuchennej. 
 • zaznaczanie ilość wypijanej wody- w ten sposób możesz kontrolować czy wypiłaś dwa litry wody dziennie czy jednak nie 
 • niska cena- już od 19 zł za miesiąc ! 
 • jadłospisy układa się bardzo szybko. Istnieje możliwość kopiowania posiłków . 
 • możliwość wydrukowania
 • jest wersja komputerowa jak i aplikacja na telefon 
 • graficzne przedstawienie Twoich postępów- na wykresie wszystko idealnie widać jak Twoja masa ciała zmniejsza się 

Osobiście polecam aplikację na telefon. Jak dla mnie jest po prostu bardziej praktyczna. Jeśli jednak lubisz wersję komputerową nic nie stoi na przeszkodzie,abyś to własnie z tej wersji korzystała. Ale nie oszukujmy się- telefon masz zawsze przy sobie :) Jesteś w stanie zmienić jadłospis w każdej chwili. Aplikacja ma również posegregowane produkty na różne kategorie. Będzie Ci dużo łatwiej znaleźć produkt, którego chcesz użyć.  Wpisując swoje produkty również przypisujesz je do danej kategorii. Istnieje możliwość zaznaczenia serduszka przy produkcie czy potrawie dzięki czemu dodajesz ją do ulubionych. Użytkownicy aplikacji mogą dodawać swoje potrawy i widzą je wszyscy . To bardzo fajna funkcja. Możesz śmiało korzystać z przepisów innych. Twoja dieta nie będzie nudna ! 


"Zegar", który jest po prawej stronie pokazuje Ci czy chudniesz tak jak powinnaś czy może tyjesz. Pamiętaj jednak, że on pokazuje Ci to na podstawie Twoich jadłospisów. Także pamiętaj, żeby nie oszukiwać. Jedz to co masz wpisane w jadłospisie. 
Posiłki dodajesz za pomocą zielnego krzyżyka. Klikając  w niego możesz wybierać potrawy użytkowników, aplikacji, oraz swoje. Możesz również szukać posiłków  kategoriach. Dla przykładu: szukasz potrawy na śniadanie, więc szukasz w kategorii "śniadanie" . To też świetna opcja. Wszystko jest posegregowane, poukładane, dzięki czemu dużo łatwiej będzie Ci się w niej poruszało. 

Możesz zaznaczyć również jaki trening zrobiłaś. Za to są dodatkowe punkty ! 


Podsumowanie:

Aplikacja na telefon bardziej do mnie przemawia. Można zmieniać posiłki w każdej wolnej chwili. Jednak potrzebny Ci do tego internet.  Jeśli jesteś osoba zdrową, bez żadnych nietolerancji, chorób, itd, aplikacja jest jak najbardziej dla Ciebie. Jedynym minusem aplikacji jest to, że nie posiada darmowego dnia próbnego. Musisz niestety wykupić cały pakiet,aby go wypróbować. Mimo wszystko warto. :) 


wszystkie szczegóły znajdziesz na www.kalkulatorkalorii.net


Komentarze

 1. Proszę uważać na KalkulatorKalori.Net. Kilka miesięcy temu miałam okazję używać Dziennika kalorii w tym serwisie. Niestety wówczas nie panowali nad poprawnością informacji na temat produktów w swojej bazie danych, przez co obliczenia dziennego spożycia kalorii różniły się od rzeczywistych nawet 400 kcal. Przy całkowitej sumie 2000 kcal dziennego spożycia to dużo - można nieźle przytyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. wow... to rzeczywiście duża różnica :( nawet bardzo duża różnica. Szczerze mówiąc nie przeliczałam później w innych kalkulatorach czy "na pieszo" bo byłam pewna, że liczy dobrze. W takim razie trzeba być ostrożnym..

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda to bardzo interesująco, będę musiała przetestować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie :) takie aplikacje są bardzo pomocne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety strona posiada mnóstwo błędów, a obsługa zbywa.Nadmieniam, że portal jest płatny i klient ma prawo mieć oczekiwania to prawidłowego działania

  OdpowiedzUsuń
 6. nadal są problemy? to rzeczywiście nie dbają o klienta. Tym bardziej, tak jak wspominasz, aplikacja jest płatna. Na rynku jest mnóstwo darmowych aplikacji, ale nie da się ukryć, że one też mają błędy...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie polecam, ponieważ apka sama w sobie się zacina jest kompletny brak kontaktu z pomocą techniczną i dietetyczkami, a diety są przekłamane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przykro mi :( ja miałam do czynienia z aplikacją 3 lata temu i naprawdę nie miałam problemu z nimi.:) Szkoda, że w taki sposób obchodzą się z klientami.

   Usuń
 8. Korzytam z Dziennika Kalorii i jestem baardzo zadowlona. Zrzuciłam 6 kilogramów w dwa miesiące. Fajne jest to, że sama decyduję o tym, co jem. Dziwią mnie negaywne komentarze, bo ja nie miałam żadnego problemu z obsługą. Ba, nawet dietetyczka do mnie zadzowniła, gdy wysłałam do nich maila z pytaniami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje ! :) Każdy zrzucony kilogram to dodatkowa motywacja. Cieszę się, że jesteś zadowolona z obsługi ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram @dietetyk_angelika