Organizacja czasu na diecie redukcyjnej i nie tylkoOrganizacja czasu to coś o co powinien zadbać każdy. Nie zawsze spontaniczne wypady na zakupy czy spotkanie ze znajomymi może okazać się trafne, gdyż
potem brakuje Ci czasu na to, co rzeczywiście powinnaś zrobić. Planowanie czasu to coś co osobiście polecam. Masz kontrolę nad swoim dniem, wiesz jakie priorytety masz danego dnia i nic Ci nie umknie. Jeśli jesteś na diecie redukcyjnej tym bardziej powinnaś byś zorganizowana.

Co zatem zrobić żeby być lepiej zorganizowaną?


1. Planuj posiłki

Zapisuj sobie co chcesz danego dnia zrobić na obiad czy kolację. Nie stracisz czasu na wymyślanie dania czy szukanie go w internecie. Poza tym masz kontrolę nad tym co jesz i ile jesz.

2. Zapisuj treningi

Pozwoli ci to na nieopuszczenie żadnego treningu. Każdy powinien ćwiczyć, ale jeśli jesteś na diecie redukcyjnej tym bardziej nie powinnaś o nim zapomnieć.  Jeśli zapiszesz sobie, że w środę o 16 masz zrobić trening to jestem pewna, że go zrobisz.

3. Rób listę zakupów

To coś co pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.  Ten punkt połączony jest z punktem pierwszym. Planując posiłki, wiesz co masz kupić. Robiąc listę zakupów oszczędzasz czas oraz pieniądze.

4. Zapisuj kiedy powinnaś pić wodę

Możesz w kalendarzu wpisać o której godzinie powinnaś wypić wodę. Wtedy nie zapomnisz o tym, żeby wypijać jej osiem szklanek. Możesz również zaznaczyć sobie na butelce kreskami godziny. Wtedy też  wiesz ile już wypiłaś. Polecam również aplikacje na telefon, która przypomina o wypiciu szklanki wody.

5.  Badania profilaktyczne

Odchudzenie to nie tylko dieta i ćwiczenia, a także badania profilaktyczne. Zrób je przed rozpoczęciem diety redukcyjnej i powtórz po redukcji. Zobaczysz jak dieta ma wpływ na Twoje zdrowie i wyniki badań. Takie badania rób raz w roku. Koniecznie zapisz to w kalendarzu !Podobne artykuły:

Jak pić więcej wody

Jak zaoszczędzić czas i pieniądze na diecie

Jak nie marnować jedzenia


P.S  W zakładce "Organizacja dnia" znajdziesz planner na posiłki. Koniecznie go ściągnij i planuj to co masz zjeść. :)


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika