2017/01/19

Kilka porad jak zaoszczędzić czas i pieniądze będąc na diecie



Bardzo często słyszę ( chyba co od drugiej osoby) , że chciałaby być na diecie odchudzającej bo musi zgubić parę kilogramów, ale nie będzie miała czasu na przygotowywanie potraw. Inna wymówka to
taka ,że dieta to drogi biznes. Takich wymówek na pewno jest dużo dużo więcej.  Wcale tak nie musi być, ba, tak nie jest. Przedstawiam wam kilka sposobów na to jak będąc na diecie (bądź dla tych którzy chcą zacząć przygodę ze zgubieniem kilku kilogramów) możecie zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

  • jeśli kupujecie mięso czy rybę możecie ją zamrozić. W sumie nic w tym dziwnego, ale ważna jest porcja tego mięsa. Należy mrozić tyle ile trzeba. Po co mrozić całą pierś z kurczaka skoro możecie zjeść tylko 100 g? A wiadomo, że drugi raz nie można mrozić produktu. Żadnego. 
  • warzywa i owoce kupujcie na bieżąco. Każdy kto chodzi do szkoły czy pracy mija jakikolwiek sklep w którym są warzywa i owoce. Warto je kupować co drugi, trzeci dzień. W przeciwnym razie jeśli kupimy za dużo po prostu wyrzucimy do śmietnika. Tak naprawdę wyrzucamy pieniądze.
  • obiad gotuj na dwa dni. Jeśli robisz zupę czy leczo możesz spokojnie zrobić tego więcej i zamrozić. I obiad będzie nawet na cały tydzień. 
  • w torebce zawsze miej jabłko czy marchewkę ( albo inny owoc czy warzywo- to co lubisz). Jak poczujesz głód śmiało możesz to zjeść. Koszt jabłka i marchewki jest na pewno mniejszy niż koszt drożdżówki , której tak naprawdę nie możemy zjeść. No i wyrzutów sumienia wtedy też nie ma. 
  • Jeżeli chodzi o czas przygotowywania posiłków to wcale nie potrzebujemy pół dnia na to. Potrzebujemy max. jednej godziny na przygotowanie całego dziennego jadłospisu. Pamiętajmy, że obiad robimy na raz na dwa dni bądź mrozimy większą jego ilość. 
  • nie kupuj pędząc do pracy , szkoły, na tramwaj czy pociąg - kawy. Po co wydawać pieniądze skoro możemy zrobić  ją sami w termosie. Wychodzi dużo taniej i pijemy taką jaką lubimy najbardziej ( tak jak w przypadku kawy latte, gdzie jest więcej mleka niż kawy a zapłacimy dużo więcej w sklepie za nią niż za zwykłą kawę).  To samo tyczy się herbaty.
  • Jeśli chodzi o płyny to zasada powyżej tyczy się również wody. Woda z kranu jest zdatna do picia, więc bez sensu kupować tą sklepową butelkowaną. Możemy kupić jedną , żeby wykorzystać butelkę na następny raz. Wodę z kranu wystarczy przegotować , wystudzić i przelać do butelki. Koszt naprawdę niewielki. 

  • rób listę zakupów a unikniesz kupowania zbędnych produktów. Kup to co trzeba i to co wiesz, że wykorzystasz. Zakupów nie robimy również " na głodnego". 

  • Warto zakupić sobie pojemnik ( posiada takie trzy pojemniki)  na kiełki. Koszt ok 30 zł  + ok 2 zł nasiona na kiełki. Warto kupić sobie taki pojemnik, ponieważ mamy swoje kiełki -wiesz co jesz- a poza tym oszczędzamy pieniądze. ( w porównaniu do kupowania kiełków w sklepie) 



Jak widać dieta nie musi być droga ani czasochłonna. Kwestia dobrego zorganizowania się. Starajcie się robić zakupy z głową, bo wyrzucanie pieniędzy pod postacią produktów spożywczych mija się z celem. 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.