2019/04/30

Czy zdrowe odżywianie jest drogie?

Czy zdrowe odżywianie jest drogie?


Wiele osób mówi, ze zdrowe odżywianie jest drogie, że nie stać ich an warzywa czy owoce, ryby też drogie. Nic tylko żyć o chlebie i wodzie. Chcę wam pokazać, ze wcale nie musisz wydać dużo pieniędzy, aby zdrowo się odżywiać. Wiadomo, nie będzie to za darmo czy pół darmo, ale uważam, ze warto zadbać o swoje zdrowie, a kobiety- nie ma co ukrywać- lubią mieć ładna sylwetkę, a sylwetkę robić w kuchni. Nie będziesz miała pięknej sylwetki jeśli będziesz jadła kupne i przetworzone jedzenie.


Na czym polegało moje wyzwanie, które sama sobie "rzuciłam"?


  • Przede wszystkim zaczęłam od tego co miałam w lodówce, spiżarni, szafkach, aby nie kupować produktów, które już miałam 
  • Co do lodówki, to zrobiłam tam  porządek. Sprawdziłam datę ważności produktów, sprawdziłam tez czy warzywa, które tam były nadawały się jeszcze o zjedzenia
  • Sprawdziłam  zawartość zamrażarki. Miałam tam trochę mięsa i owoców. 







Produkty, które musiałam kupić:


  • Oliwę z oliwek. Ja polecam  z Monini.  Kosztuje ok. 20 zł w Biedronce. Jeśli dla Ciebie to za dużo spokojnie kup tańsza albo olej rzepakowy
  • Jajka. Ja zawsze kupuję od takiego Pana który ma swoje jajka. Za całą paletkę zapłaciłam 20 zł. oczywiście Ty nie musisz. Możesz kupić zwykłe jajka w sklepie
  • Rybę. A  konkretnie łososia wędzonego na zimno i ciepło
  • Warzywa i owoce. Zawsze kupuję co 2-3 dni. Na świeżo, aby nie wylądowały później w koszu.
  • Pieczywo. Zdarza się, że mrożę, choć wole kupować na świeżo. Kupuje w piekarni. Ty możesz kupić w markecie
  • Nabiał. Kup tylko tyle ile wiesz, że zjesz. Inaczej tylko się zmarnuje. Patrz na datę ważności. 


Produkty, które miałam:


  • Wszelkie kasze, ryże, musli, płatki owsiane
  • Mrożone truskawki i jagody 
  • Trochę piersi z kurczaka i mięso mielone z indyka


Za całość moich zakupów wydałam ok. 110 zł. Ty możesz wydać mniej ze względu na oliwę i jajka. Kolejna spraw jest taka, że im mniej jesz tym mniej wydajesz na jedzenie. No w sumie to logiczne. Jeśli będziesz jadła 1600 kcal a 2500 kcal to odczujesz to finansowo. Zazwyczaj jest tak, że trzeba liczyć minimum 300 zł na osobę na jedzenie. To naprawdę nie jest dużo.
Pierwsze zakupy mogą wyjść drogo, jeśli okaże się, ze nie masz płatków owsianych, żadnych owoców, mięsa etc. Ale wiadomo, że np. płatki owsiane starczą Ci na dłużej, bo przecież nie wykorzystasz na raz 500 g płatków, czy mąki, czy ryżu.








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.