Recenzja książki "Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie"

Recenzja książki "Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie"Książek o Hashimoto, niedoczynności tarczycy czy PCOS jest już mnóstwo. Nie bez przyczyny. Niestety, ale u coraz więcej kobiet diagnozuje się problemy z tarczycą. Wcześniej tych książek było  mało, bardzo mało. Informacje o chorobie pozyskiwało się głownie z internetu. Ciesze się, że teraz powstaje dużo książek na temat chorób tarczycy, bo jak wiadomo internet to nie jest zawsze dobre źródło informacji.

Myślałam, że to kolejna książka napisana "jednym ciągiem", bez żadnych wypunktowań etc. ciągnąca się jak "flaki z olejem", z wyrazami z zakresu chemii. Nie ma co ukrywać, że takie książki czyta się dużo gorzej. Zdecydowanie lżejsze są poradniki. I własnie ta książka taka jest. Przeczytałam ją jednym tchem. Jeśli lubisz "lekkie" w czytaniu książki, a w dodatku masz Hashimoto, to koniecznie musisz przeczytać tę książkę.

A co dobrego jeszcze w tej książce:


 • Przede wszystkim przystępny język. Bez żadnych dziwnych nazw, których mogłabyś nie zrozumieć 
 • Napisana przez dietetyka, a nie przez osobę, która choruje na Hashimoto i mówi ludziom jak mają żyć i się odżywiać
 • Znajdziesz tam mnóstwo cennych wskazówek np. kiedy brak leki, aby była ich największa przyswajalność, jaka powinna być dieta, gdy wypadają włosy
 • Dieta przy PCOS
 • Informacje dla kobiet w ciąży, które mają Hashimoto 
 • Wskazówki jak żyć na co dzień z chorobą Hashimoto 
 • W książce znajdziesz dokładny opis diety bezglutenowej, bezmlecznej oraz bezlaktozowej 
 • Oraz 100 przepisów. Znajdziesz tam pomysły na śniadanie, obiady, przekąski czy desery 
Recenzja książki "Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie"Musze przyznać, że to jedna z lepszych książek jakie czytałam. 100 przepisów, które znajdziesz w książce są jak wybawienie. Zawsze brakuje pomysłów na śniadania czy kolację, więc ta książka przychodzi Ci z pomocą. Są osoby, które mając Hashimoto nie wiedzą jak się odżywiać, jak żyć na co dzień z ta chorobą oraz nie mają pomysłów na dania. Jedyne co mogę Ci jeszcze powiedzieć to to, że masz czym prędzej kupić/wypożyczyć tę książkę. Będziesz z niej zadowolona. I z przepisów też !

Recenzja książki "Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie"


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika