Jak zgubić zbędne kilogramy?Nie ma diety "cud". Każda kolejna  niekonwencjonalna dieta prowadzi do spowolnienia metabolizmu. Jeżeli nawet ktoś wyszukał sobie dietę z internetu i ją stosował na pewno
widział efekt gubienia kilogramów , ale czy przypadkiem nie zauważył również efektu jo-jo po przestaniu stosowania diety "cud"?
Racjonalne odżywianie nie prowadzi do efektu jo-jo. Trzeba pamiętać , że nie zgubi się od razu 10 kilogramów. Na to potrzeba czasu. Ale warto czekać. Przy racjonalnej diecie zdrowe gubienie  to 0,5 do 1 kg tygodniowo. Co trzeba zrobić, żeby nasze starania było widać?

Jak zgubić zbędne kilogramy? 


  1. Najważniejszy punkt czyli ŚNIADANIE. Powinno pojawić się do godziny po wstaniu. Najlepiej sprawdzi się jajecznica, kanapki z polędwicą bądź owsianka.
      2. Regularność posiłków. Odstęp między posiłkami powinien wynosić 3-4 godziny.

      3. W ciągu dnia powinno  zjadać się 4-5 posiłków. Trzy główne, czyli śniadanie, obiad i kolacja              oraz dwie małe przekąski.

      4. Ostatniego posiłku nie trzeba zjadać o 18. No chyba, że idziemy spać o 21. Ostatni posiłek                   powinien być na 2-3 godziny przed snem. Jednakże nie później niż 21-22

      5. Woda. To kolejny ważny aspekt w odchudzaniu. Powinno się wypijać 1,5-2 litry wody                        średnio-zmineralizowanej niegazowanej

      6. Jeżeli mamy bardzo mocną potrzebę słodzenia herbaty czy innych płynów, cukier warto                       zamienić na stewię czy ksylitol.

      7. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywa błonnik. Powinno go być w diecie między 20 a 40            g. Znajdziemy go w warzywach, owocach, produktach pełnoziarnistych.

      8. Najlepsze metody przyrządzania potraw to: gotowanie, duszenie, grillowanie, pieczenie w                  folii, duszenie.  Unikamy smażonych potraw.

      9. Ruch. Powinniśmy się ruszać 30-60 minut przez trzy dni w tygodniu. Może to być basen,
        fitness, siłownia. Cokolwiek. Ważne, żeby się ruszać.

      10. Warto obliczyć swoje BMI, PPM oraz CPM, aby wiedzieć ile kalorii oraz BTW powinniśmy               przyjmować.


Nie warto stosować suplementów diety na odchudzanie, dlatego, że one nie odchudzają a wspomagają odchudzanie. Jestem jednak tego zdania, że nie warto faszerować organizmu chemią skoro samą dietą jesteśmy w stanie zgubić  kilogramy. 

Komentarze

instagram @dietetyk_angelika