10 właściwości aloesu. Jakie ma działanie na nasz organizm?
Aloes jest sukulentem tzn. , że roślina przystosowała się do życia w warunkach ograniczonej dostępności do wody wykształcając tkankę wodną służącą do jej gromadzenia. Zawiera
ponad 200 składników w tym witaminy, minerały, enzymy, aminokwasy czy kwasy tłuszczowe. Liście aloesu są wypełnione żelową substancją w której znajduje się ok. 99% wody.

1. Zawartość witamin i minerałów
  
Aloes zawiera witaminy A, C,E, kwas foliowy, witaminy z grupy B, wapń, magnez, cynk, chrom, selen, potas czy żelazo. 

2. Kwasy tłuszczowe

Roślina zawiera 8 aminokwasów, które nasz organizm nie potrafi sam wytwarzać. Zawiera kampesterol, który działa przeciwzapalnie, chroni kości i stawy przed degradacją. Kolejnym kwasem tłuszczowym jaki posiada aloes to beta-sitosterol, który zmniejsza wchłanianie cholesterolu do krwi.

3. pomaga walczyć z każdą chorobą dzięki adaptogenowi

4. Pomaga w trawieniu pokarmu

Aloes oczyszcza przewód pokarmowy i poprawia trawienie. Roślina pomaga w zaparciach ale i w biegunkach. Polecany dla osób z zespołem jelita drażliwego i refluksu. Aloes pomaga zmniejszyć ilość nieprzyjaznych bakterii w naszym jelicie, utrzymują równowagę flory bakteryjnej. Pomaga pozbyć się pasożytów z organizmu. 

5. Oczyszcza organizm

Aloes działa oczyszczająco na jelita , poprawia działania kosmków jelitowych , które wchłaniają substancje odżywcze

6.Alkalizuje ciało

Aloes jest pokarmem o odczynie zasadowym czyli alkalizuje ciało. Powinniśmy trzymać zasadę 80% produktów zasadowych i 20% kwasotwórczych. Pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową.

7. Dobrze działa na skórę

Aloes ma działanie nawilżające i świetnie uelastycznia skrę. Pomaga leczyć rany. Jest świetny do stosowania miejscowego na oparzenia cy łuszczycę.

8. Działa dezynfekująco, antybiotyczne, antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwwirusowo

9. Zmniejsza stany zapalne

10. odtruwa orgaznimKomentarze

instagram @dietetyk_angelika