"Jem sałatki, zdrowo się odżywiam, a nie chudnę" Dlaczego tak się dzieje? Jakie błędy popełniasz?

Chyba każda kobieta by chciała wyglądać szczupło, zdrowo i być wysportowaną. Zaczyna przemianę. Je zdrowo, od czasu do czasu ćwicząc. Mija
kilka tygodni i... nic! Dlaczego jedząc zdrowo nie chudniemy?


  1. Podjadasz między posiłkami
Najlepiej jest, kiedy chcemy schudnąć jeść 5 posiłków dziennie ( oczywiście to również zależy od trwania naszego dnia) . Organizm jeśli dostaje ciągłą dawkę jedzenia , wie , że nie musi czerpać z zapasów i w ten sposób przyspiesza się nasza przemiana materii.  Jeśli mimo to , zjadasz 5 posiłków a waga nie drgnie to być może podjadasz jeszcze pomiędzy tymi pięcioma posiłkami. Pamiętajmy, ze każda szklanka soku, każdy cukierek, bułka to dodatkowe kalorie. Zamiast jedząc np. 1600 kcal możemy zjeść 2000 kcal. 

      2.  Nie trzymasz się diety

Jeśli masz dietę ułożona przez dietetyka, to nie bez powodu masz np. 1500 kcal i brak słodyczy, spaghetti czy tradycyjnego schabowego. Dietetyk powinien podejść do każdej osoby indywidualnie. Nie można również zamieniać sobie dni ( np. obiad z dnia pierwszego a śniadanie z drugiego). Ta dieta jest tak dobrana, żeby schudnąć. Trzeba o tym pamiętać. 

      3. Masz mało ruchu bądź jego brak

Aktywność fizyczna to 30% sukcesu. Przyspiesza przemianę materii i chudniemy szybciej. Oczywiście aktywność fizyczna ma też wiele innych zalet : wpływa na naszą sylwetkę, ujędrnia ciało, działa dobrze na układ nerwowy. Odpowiednia dieta połączona z aktywnością fizyczną to klucz do sukcesu. A efekty można zobaczyć już po 2 tygodniach. To dość szybko prawda? 

    4. Masz monotonny trening 

Jeśli ćwiczysz już jakiś czas kilka razy w tygodniu i nie widzisz efektów, to być może masz monotonny trening. Ciało przyzwyczaja się do danego rodzaju aktywności. Dlatego też, warto ćwiczyć 4-6 razy w tygodniu, lecz za każdym razem co innego. W okresie letnim można jeździć na rowerze, biegać, jeździć na rolkach...

    5. Jesz zbyt dużo kalorii

Jeśli chcesz sama ułożyć dietę musisz pamiętać, ze kalorii musi być mniej niż pokazuje ci  kalkulator CPM ( są takie kalkulatory w internecie). Żeby schudnąć należy odjąć 500 kcal dziennie. Tak więc jeżeli wyszło ci CPM na poziomie 2300 kcal to żeby schudnąć należy zjadać 1800 kcal. Oczywiście musi być również odpowiedni stosunek białka, węglowodanów oraz tłuszczów. 

 


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika