Jak jeść mniej?Jeśli chcesz zacząć przygodę z odchudzaniem, a nie chcesz przechodzić od razu na ryż z kurczakiem, warto stosować metodę MŻ ( popularnie mniej żreć). Oczywiście ta metoda się sprawdza, ale do pewnego czasu. Dlaczego? Na początku jadłaś bardzo dużo, przechodzisz
na metodę MŻ, chudniesz i nagle waga stoi. Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie jesz za dużo. Należy po jakimś czasie zastosować kolejne MŻ. Pamiętać jednak należy, że jeść trzeba. Żeby się nie okazało, że Twoja dieta ma 1000 kcal. Po pierwszym postoju wagi, należy udać się do dietetyka bądź samemu przeliczyć kaloryczność. Dietetyk ułoży dietę tak, abyś mogła zobaczyć jak powinien wyglądać Twój obecny jadłospis. Przedstawiam Wam kilka sposobów na to, aby zacząć przygodę z metodą MŻ.


  • Pij wodę między posiłkami. Wypełni ona żołądek i zjesz mniej.  
  • Jedz na małych talerzach. Jeśli Twoje oczy zobaczą, że jest dużo potrawy na małym talerzu, mózg dostanie sygnał, że jest to odpowiednia ilość jedzenia dla Ciebie.
  • Jedz powoli. Do mózgu sygnał sytości dociera po 20 minutach. Dlatego też nie spiesz się podczas jedzenia. Nikt Cię nie goni. 
  • Jedz małymi sztućcami. 
  • Nie jedz przed telewizorem. Wpływa to na szybkość zjadanego posiłku. 
  • Jedz lewą ręką jeśli jesteś praworęczna a prawą jeśli leworęczna. Jeśli będziesz jadła drugą ręką niż tą którą piszesz, zjesz mniej. 

Na początku przygody z odchudzaniem jak najbardziej polecam tę metodę. Tak jak napisałam wcześniej, należy udać się do dietetyka, aby Ci pomógł w późniejszej fazie. Komentarze

instagram @dietetyk_angelika