Zamienniki bułki tartejSchabowy bez panierki? Nieee.. Przecież to nie smakuje. A fasolka szparagowa bez zasmażki? Nieee.. bo nie ma smaku.  Bułka tarta to główny składnik panierki. Taka panierka wchłania
olej jak gąbka. Schab sam w sobie nie jest tuczący, ale z taką panierką sięga kilkaset ładnych kalorii. Jeśli tradycyjny obiad, czyli ziemniaki, surówka i kotlet w panierce króluje bardzo często na Twoim stole, to pamiętaj, że masz w ciągu roku o kilka kilogramów więcej na wadze. Wiem, że jeśli jesteś przyzwyczajona do panierki to kurczak smażony bez panierki będzie dla Ciebie mdły choćbym nie wiem jakbyś go przyprawiała. Szczerze mówiąc to kwestia przyzwyczajenia. To samo tyczy się soli czy cukru.

Zamienniki bułki tartej

  • Siemię lniane. Całe bądź zmielone. To zależy od Twoich preferencji. Siemię działa dobrze na skórę, włosy i paznokcie. Mają również dużo zdrowych kwasów tłuszczowych.
  • Płatki owsiane. Zmielone bądź w całości. To również zależy od tego w jakiej formie je lubisz. Płatki pomagają utrzymać płaski brzuch. 
  • Otręby. Ws klepie dostaniesz różne rodzaje. Pszenne, żytnie, owsiane. Mają dużo błonnika, który pomaga w wypróżnianiu. 
  • Orzechy. Zmielone orzechy bądź pokrojone w mniejsze kawałki. Orzechy dobrze działają na mózg oraz koncentracje. 
  • Sezam. Pamiętaj jednak, żeby za długo nie smażyć w tej panierce, ponieważ sezam zbyt długo smażony staje się gorzki. 


Podsumowanie:

Bułka tarta tak naprawdę jest bezwartościowa. Jeśli zamienisz bułkę tartą na zdrowe produkty, na pewno organizm ci się za to odwdzięczy. Dzięki czemu możesz zyskać ładna sylwetkę ale też i zdrowie. A zdrowie najważniejsze.Podobne artykuły:

Zamienniki mąki pszennejKomentarze

instagram @dietetyk_angelika