Jak jeść dużo i schudnąć?

jak jeść dużo i schudnąć,


Każdy kto był na diecie redukcyjnej miał styczność z głodzeniem się. W końcu każdy powtarza " jesz za dużo. Musisz jeść dużo mniej żeby schudnąć".  Nic bardziej mylnego. Żeby schudnąć trzeba jeść, aleee.... zależy co jesz.  Chipsy, paluszki, fast foody czy słodycze to nie jest to po czym schudniesz. Oczywiście, w Twoim jadłospisie
te produkty również powinny się znaleźć, ale rzadko. Najrzadziej jak to możliwe. W Twoim codziennym jadłospisie powinny znaleźć się warzywa i owoce, chudy nabiał czy chude mięso. Są to produkty niskokaloryczne dzięki czemu będziesz mogła ich zjeść trochę więcej. No właśnie, da się dużo jeść i chudnąć? Jak to zrobić? Czy to możliwe? Wszystko da się zrobić. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.


JEDZ WARZYWAMają mało kalorii, dużo wody i błonnika. Jest ogromna różnica między 200 kcaloriami warzyw a 200 kcaloriami tłuszczu ( np. olej) . Chodzi o ilość. Warzyw wyjdą dwa duże talerze a oleju? Tylko dwie łyżki... Widzisz różnicę prawda?

ŁĄCZ ZE SOBA WSZYSTKIE GRUPY JEDZENIA


Chodzi tu o gęstość odżywczą, czyli o kalorie, indeks glikemiczny, makroskładniki. No o wszystko. Jest różnica między drożdżówką a obiadem prawda? A mogą mieć przecież tyle samo kalorii. Organizm nie czerpie praktycznie żadnych korzyści z tej drożdżówki. W końcu tam sam lukier i cukier. Na Twoim talerzu powinno znaleźć białko w postaci ryby czy mięsa, warzyw i skrobi np. makaronu. Spójrz na to zdjęcie poniżej. Na obu zdjęciach widnieje przeszło 300 kcal.


jak schudnąć


NIE ŁĄCZ CUKRU Z TŁUSZCZEM

Takim przykładem mogą być pączki. Smaży się je na głębokim oleju, w środku szprycuje się dżemem a na wierzchu polewa lukrem. Mmmm.... brzmi kusząco, natomiast Twoje biodra podziękują Ci za to dwoma centymetrami więcej.


UNIKAJ PŁYNNYCH POTRAW


Mam na myśli słynne zupki z reklamy w postaci proszku. Nie dość, że to płynna postać potrawy to jeszcze bardzo niskokaloryczna. Jak się tu tym najeść? Takie potrawy szybko się trawią i jesteś szybko głodna. Staraj się unikać takich gotowych zup w proszku. Lepiej zjedz normalna zupę z ziemniakami czy ryżem.Podobne artykuły:

Dlaczego nie chudnę?

Jak efektywnie schudnąć?


Ile to porcja?


Jak jeść mniej


Jak poradzić sobie z apetytem w trakcie odchudzania?Komentarze

instagram @dietetyk_angelika