Recenzja książki "Zamień chemię na jedzenie"Dzisiaj chcę Wam przedstawić książkę, którą powinien przeczytać każdy.  Szukając czegokolwiek w bibliotece natknęłam się własnie na tę książkę. Słyszałam już o niej jakiś czas temu, ale stwierdziłam, że jakoś nie mam ochoty jej czytać. A powinnam była to zrobić od razu jak było o niej głośno. 


Czytanie książek może nie jest w modzie i coraz mniej osób je czyta, ale tę książkę się wręcz pochłania.....

Książka napisana lekkim językiem, więc zrozumie ją każdy. Musisz ją przeczytać jeśli prowadzisz zdrowy styl życia oraz Ci, którzy nie zdają sobie sprawy co "siedzi" w jedzeniu. 

Kiedyś do konserwowania żywności używano smalec, sól i cukier. W dzisiejszych czasach jest to benzoesan sodu, azotyn sodu i inne chemiczne nazwy. Nigdy nie byłam za taką chemią w jedzeniu i starałam się kupować produkty EKO bądź ze znanego źródła. Mówią, że ilość konserwantów jest w normie, no dobrze, ale co wtedy kiedy jesz już druga puszkę rybną w ciągu dnia? Czy te normy nie zostaną przekroczone? 

Autorka daje cenne wskazówki czego unikać w jedzeniu i jakie może to mieć konsekwencje dla Twojego organizmu np. mleko w proszku w nabiale. To mleko w samo w sobie nie jest złe, używa się go do zagęszczania jogurtów, ale mleko w proszku ma dodatek substancji przeciw zbrylającej i to jest to całe zło w tym mleku. W książce znaleźć można zamienniki poszczególnych produktów oraz mnóstwo przepisów na "samorobne" przetwory. 

Kto powinien przeczytać tę książkę?


 • Nic odkrywczego nie napiszę. WSZYSCY. To już nie chodzi o to, że nagle mamy popadać w paranoję i kupować wszystko eko, ale nie ukrywam, że fajnie by było. Dlaczego? Bo to nie chodzi już o sylwetkę a Twoje zdrowie. Wierz mi, że za 10 lat będziesz widziała tego skutki. 
 • Osoby z chorobami tarczycy.  Już nie raz pisałam w postach, że tarczyca nie lubi chemii. Te osoby szczególnie powinny zwrócić uwagę na to co jedzą. 
 • Osoby z chorobami autoimmunologicznymi: reumatoidalne zapalenie stawów, choroby tarczycy, nowotwory, stwardnienie rozsiane, łuszczyca, choroby nadnerczy, nieswoiste zapalenie jelit
 • Osoby z chorobami cywilizacyjnymi: osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca


Podobne artykuły:Komentarze

 1. Z zainteresowaniem sięgnę po książkę, w trosce o zdrowie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie :) na pewno będziesz zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam i uwielbiam tą książkę, jednak przy moich problemach zdrowotnych po ciąży w ogóle się nie sprawdza. :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka genialna :)

  A dlaczego się nie sprawdza? ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @dietetyk_angelika