Recenzja książki "Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni."

dietetyk Trójmiasto

Hormony to poważna sprawa. Rozregulowane mogą wyrządzić całkiem sporo szkody. Nigdy też nie przyjmuj hormonów sama. Tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza. Hormony łatwo rozregulować np. złym trybem życia, ale ciężko jest je przywrócić do prawidłowego funkcjonowania. Coraz częstszym problemem hormonalnym to problemy z hormonami tarczycy. Problem ten dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat żywienia i suplementacji w chorobach tarczycy.


Na rynku dostępnych jest już kilkadziesiąt książek na temat hormonów, najbardziej skupiających się na hormonach tarczycy i chorobie Hashimoto. Ta książka jest kolejną, w której możesz znaleźć przydatne informacje na temat tarczycy. W książce znajduje się test, który określi jakie hormon jest rozregulowany. Pamiętaj jednak, że ten test nie daje stu procentowanej gwarancji skuteczności, ale na pewno pomoże Ci obrać odpowiedni kierunek dietoterapii.

Co znajdziesz w książce?


  • Niebanalne przepisy kulinarne. Znajdziesz tam przepisy na śniadania, zupy, sałatki, chleby, pasty czy desery.
  • Test o którym wspomniałam wcześniej. Możesz go zrobić online. Później wstawię wam link :) 
  • Oprócz przepisów kulinarnych są też 14-dniowe jadłospisy np. dla osób na diecie FODMAP czy dla osób, które musza uregulować glikemię. 
  • Ciekawostki kulinarne. Co warto mieć w kuchni, a co wyrzucić etc. 

Oczyszczanie wątroby

W tej książce znajdziesz sposoby na oczyszczanie wątroby oraz wyjaśnienie, które produkty wpływają na jej "zanieczyszczenie". Ja niestety nie jestem zwolenniczką robienia takich rzeczy. Wątroba ma za zadanie oczyszczanie organizmu z toksyn jak np. alkohol i amoniak (przekształca go w mocznik). Oczywiście wątroba ma wiele różnorodnych funkcji, ważnych funkcji, które pełni w naszym organizmie, i warto o nią dbać. Ale zdrowe odżywianie, unikanie tłuszczów trans, cukru czy soli w połączeniu z aktywnością fizyczną w zupełności wystarczy. Nie znalazłam jak na razie żadnych badań naukowych, które potwierdziłyby tezę, że wątrobę należy w jakiś specjalny sposób oczyszczać. dieta online


Link do strony z książką  https://znak.wydawnictwoznak.pl/hormony


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika