Jak wybrać odpowiedni strój do ćwiczeń?Gdy już zaczęłaś stosować dietę, wybrałaś sobie filmy z ćwiczeniami na Youtube to teraz czas najwyższy, aby zaopatrzyć się w dobry strój do ćwiczeń. Oczywiście na sam
początek może to być zwykły dres jakiś t-shirt i buty. Jednakże jeśli chcesz się czuć komfortowo to warto kupić sobie odpowiednią odzież. W sklepach sportowych co rusz są promocje, wyprzedaże czy okazje. Warto z nich korzystać, aby nie przepłacać za taki strój. Ze swojego doświadczenia wiem, że odpowiednia odzież to podstawa.Czym się kierować przy wyborze odzieży?

  • Materiał ma być lekki, cienki i elastyczny. Warto kupić koszulkę , która likwiduje zapach potu. Powinna być dopasowana, ale nie obcisła!
  • Spodnie mają być również z lekkiego materiału, oddychające. Jeśli chcesz kupić krótkie spodenki to przymierzając je, sprawdź czy jesteś w stanie wykonać duży rozkrok. 
  • Koszulki powinny mieć siatkowe wstawki w miejscach, gdzie najbardziej się pocisz (pachy, plecy)
  • Jeśli lubisz biegać, to powinnaś wybierać spodnie długie, bądź na 3/4 dlatego, ze wtedy nie dochodzi do obtarć ud czy pachwin. Poza tym długie legginsy posiadają kieszonki np. na klucze
  • Zaopatrz się w odpowiednie skarpetki. Są to skarpetki przeznaczone dla sportowców. Odprowadzają wilgoć, dzięki czemu stopa się nie poci. 
  • Sprawdzaj jaki współczynnik oddychania ma odzież. (RET) . Im niższy tym materiał lepiej oddycha.  Jeśli chodzi o wodoszczelność to im wskaźnik wyższy tym lepszy.
  • Kolejna sprawa to buty. W żadnym wypadku nie biegaj ani nie ćwicz w zwykłych trampkach, balerinach czy w jeszcze gorszych butach. Buty muszą dobrze amortyzować stopę i zabezpieczać kostkę.  Lepiej kupić jedna parę za 200-300 zł a porządną. Na pewno posłużą Ci długi czas. 


Podsumowanie:

Do każdego sportu powinna być inna odzież. Ja jednak  uważam, że powinnaś mieć w szafie dwie dobrej jakości koszulki, które mają siatkowe wstawki, dobre buty i legginsy przeznaczone do fitnessu. Moim zdaniem to jest podstawowy zestaw, który można ubrać do każdej aktywności fizycznej.


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika