Sposoby na wypijanie więcej wody w ciągu dnia
To, że woda w organizmie spełnia bardzo ważną rolę , to już wiemy. W końcu człowiek z większości składa się z wody.  Każdego dnia organizm potrzebuje 2 litry wody. Powtórzę jeszcze raz, wody, nie kawy, napojów czy soków. Nie ważne jaka jest pogoda czy pora
roku trzeba wypijać odpowiednia ilość wody. Organizm na pewno Ci się odwdzięczy.  Latem jednak, gdy "płynie" skwar z nieba organizm sam "woła" o wodę, aby go nawodnić. Jednakże nie każdy sięga po wodę tylko po soki, które tak naprawdę nie napoją na długo, ponieważ mają w sobie cukier. Po cukrze chce się pić. I znowu sięgamy po soki. I tak w kółko. Przedstawiam Wam kilka sposobów na to, żeby wypijać te 2 litry wody dziennie.


  • Miej zawsze przy sobie butelkę wody. Jeśli idziesz do pracy czy szkoły połóż butelkę wody na stoliku. Człowiek ma w nawyku z nudów coś robić. Palacze idą zapalić , ci co lubią słodycze sięgną po batona. W końcu trzeba czymś zająć ręce. Ja polecam sięgnąć po wodę. Jeśli będzie w pobliżu Ciebie na pewno ją wypijesz. 
  • Możesz narysować na butelce linie z godziną. Zaznacz , że do godziny 12 musisz wypić połowę butelki. To poniekąd zobowiązanie wobec siebie. 
  • Nie wszyscy lubią wodę. Dlatego też dodaj do niej sok z cytryny i mięte. Na chłodne dni jest idealna. Jestem pewna , że do tego smaku się przekonasz. 
  • Jeśli jeździsz do pracy czy szkoły autem to zawsze miej butelkę w aucie. Zawsze się przyda. 
  • Bez różnicy czy wybierzesz wodę gazowaną czy tez nie, choć niektórzy twierdzą ze gazowa ma lepszy smak. Także wypróbuj. Jeśli będzie ci odpowiadała gazowana to pij pij pij ! 
  • Kupuj całe zgrzewki wody. Każdego dnia wyciągnij jedną i wypij. 
  • Zaznaczaj w kalendarzu, że wypiłaś 2 litry wody. Jestem pewna, ze będziesz sama z siebie dumna, że dałaś rade. 
  • Wypijaj 2 litry wody dziennie przez tydzień. Będziesz lepiej nawodniona, skóra gładsza i nie będziesz chodzić rozdrażniona. A może u Ciebie będą inne pozytywne skutki. Zapisz a da to Ci motywację do wypijania wody. Komentarze

instagram @dietetyk_angelika