7 sposobów na to, żeby nie tracić motywacji do ćwiczeń30% sukcesu do wymarzonej sylwetki to aktywność fizyczna. Niektórzy twierdzą, "po co się katować ćwiczeniami". O nie. Tylko nie to. W żadnym wypadku nie masz
robić treningu,który nie sprawia Ci frajdy. Wybierz odpowiednią formę aktywności dla siebie. Może to być jogging, fitness czy siłownia.  Po miesiącu ćwiczeń zobaczysz swoje pierwsze efekty, które na pewno zmotywują Cię do dalszej aktywności fizycznej. Jednak są takie dni, kiedy nie masz siły, kiedy się nie chce etc., dlatego przedstawiam 7 sposobów na to, żebyś nie traciła motywacji do ćwiczeń.


  • Zrób listę ćwiczeń- zrób taka listę na cały tydzień czy miesiąc. Jak ci wygodnie. Wtedy będziesz miała motywację, żeby ten trening wykonać. Pamiętaj, że jeden bądź dwa dni to czas na regenerację.
  • Zapisuj efekty- zmierz swoje obwody ( talia, brzuch, biodra) przed rozpoczęciem aktywności. Po miesiącu a nawet po dwóch tygodniach zmierz się jeszcze raz. Na pewno zobaczysz różnice. Jest to chyba najlepsza forma motywacji. 
  • Ćwicz w domu bądź w grupie- jeśli wiesz, że nie będziesz ćwiczyć w domu bo potrzebujesz kogoś kto tez będzie ćwiczył razem z Tobą to wykup karnet na siłownię, zumbę czy fitness i ćwicz z innymi. Jeśli będziesz widziała, że inni ćwiczą , na pewno nie pokażesz , że jesteś gorsza. 
  • Zmieniaj treningi- nie ćwicz ciągle tego samego. Nie dość , że ciało przyzwyczaja się po jakimś czasie do danej formy ćwiczeń , to ta aktywność fizyczna na pewno nie będzie Cię już cieszyć. Dlatego tez zmieniaj sobie ćwiczenia albo zmień rodzaj aktywności fizycznej. 
  • Odwiedzaj strony internetowe czy fanpagi osób, którzy sami przeszli przemianę. Jeśli zobaczysz , że im się udało, uwierzysz w to, że uda się i Tobie.
  • Nie katuj się- trening to ma być czas tylko dla Ciebie. Wykorzystaj go jak najlepiej, ale nie katuj się tymi ćwiczeniami. 45 minut dziennie stanowczo wystarczy. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić jakiś ćwiczeń to znajdź inne ćwiczenia. Na youtube jest ich pełno. 
  • Pamiętaj, że lepiej zrobić 10 czy 15 minut treningu niż leżeć w łóżku. Jeśli nie masz ochoty na fitness to po prostu idź na długi spacer. 
Tak przedstawia się mój grafik ćwiczeń na cały tydzień. Wszystkie treningi podane powyżej trwają 40-60 minut.Komentarze

instagram @dietetyk_angelika