Jak zrobić szybki lunch do pracy/szkoły?

Nie każdy z Was ma czas na to, aby zrobić rano lunch do pracy. Zimowa porą kiedy ciemno za oknem nawet o szóstej rano nie chce się wstać z łózka... jeszcze 5 minut, jeszcze 5 minut... i co? Szybko wyskakujemy z łóżka, bo okazało się , że zaspałaś. Szybka poranna toaletowa, makijaż,
może starczy czasu na łyk kawy. O śniadaniu raczej nie ma mowy. No cóż.... zdarza się. Natomiast wtedy kiedy nie masz czasu na śniadanie, warto abyś miała gotowy posiłek do pracy, który przygotowałaś wieczorem dnia poprzedniego, bądź miała składniki z których zrobić szybki posiłek do pracy.  Jeśli masz już gotowe produkty to wierz mi , że znajdziesz 5 minut na to , żeby zrobić pyszny, zdrowy i szybki lunch do pracy.  Zapewne jeśli nie zrobisz tego lunchu do pracy w domu ,to kupisz ze dwie drożdżówki, jakąś byle jaką kanapkę i coś na słono. No niezbyt zdrowo...  Przedstawiam Ci kilka patentów na to jak szybko zrobić zdrowy , pyszny i szybki posiłek do pracy nawet wtedy kiedy jesteś zabiegana.


Jak zrobić szybki i zdrowy posiłek do pracy/szkoły?   1.  Ugotuj więcej kaszy
Ugotuj więcej kaszy jednego dnia. Gdy ostygnie, wsyp do pojemnika i włóż do lodówki. Tak przygotowana kasza będzie stać w lodówce 2-3 dni. Dodaj do niej tylko ulubione dodatki i sałatka gotowa

     2. Umyj warzywa i owoce

Niby banał... a jednak. Jeśli masz w domu rukolę czy inna zieleninę, umyj i osusz ją. Włóż do pojemnika i szczelnie zamknij. Włóż do lodówki. Wierz mi, że taka zielenina trochę Ci postoi. To samo się tyczy innych warzyw oraz owoców. Umyj je wszystkie. Gdy będziesz chciała zrobić sałatkę lub coś innego warzywa i owoce są już umyte. Zaoszczędzasz chwilę czasu. A  gdy wychodzisz z domu w biegu bez śniadania, złap szybko jabłko, które jest już umyte i gotowe. 


    3. Kupuj puszki

Kukurydza, groszek czy fasola. Te produkty warto mieć w swojej szafie. Zawsze się przydadzą. A można z nich wyczarować cuda.  Pasty, farsze czy dodatek do sałatek.

   4. Upiecz więcej kurczaka

Tak naprawdę nie musi to być tylko kurczak. Wieprzowina czy zrobione mięso mielone. Upiecz więcej mięsa i schowaj do lodówki. 2 dni mięso wytrzyma. Kaszę powinnaś mieć ugotowaną, mięso już masz. Wystarczy dodać umytego i pokrojonego pomidora i obiad gotowy. Szybko prawda?

   5. Kupuj gotowe produkty

Oczywiście nie mówię tu o gotowych naleśnikach czy krokietach. Absolutnie nie. chodzi mi o te zdrowe produkty. Czytaj skład tych produktów.  Na moim blogu znajdziesz produkty, które warto kupić. Między innymi jest to zupa, owsianka czy smoothie. Można to przechowywać przez dłuższy czas więc nie ma się czym martwić, że jedzenie się popsuje. Wyciągasz z lodówki te produkty i biegniesz na autobus.

   6. Zrób więcej torttlli czy naleśników

I tak zazwyczaj robisz ich więcej :)  Zawsze parę sztuk Ci zostanie. Przykryj je talerzem i wstaw do lodówki. Następnego dnia posmaruj twarożkiem dodaj warzywa i przekąska gotowa.
Komentarze

instagram @dietetyk_angelika