Wolne niedziele. Jak spędzać czas?

jak spędzać  czas w wolne niedziele?Od stycznia bieżącego roku dwie niedziele w miesiącu są handlowe. Wychodzi na to, że dwie lub trzy są wolne od handlu. Każdy ma swoje zdanie na ten temat i niech tak zostanie. Tutaj polityka
idzie w kąt.  Przyzwyczailiśmy się, że w niedzielę chodzimy po galeriach, restauracjach itd. Każdy odpoczywa na swój sposób. Kiedy teraz sklepy są zamknięte nie każdy wie co ma zrobić z czasem w niedzielę.  Dlatego też przychodzę z kilkoma propozycjami. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

1. GOTOWANIE 


Wiem, że niektórzy powiedzą " ale właśnie w niedziele nie chce gotować, chce odpocząć" . Prawidłowo. Jeśli robisz codziennie obiady swojej rodzinie, to rzeczywiście idź do restauracji, zamów, zjedz i podziękuj.  Jednakże w niedzielę możesz zrobić zapasy półproduktów czy dań, które będziesz wykorzystywała w ciągu tygodnia. Zaoszczędzisz sporo czasu. Niektórzy tez twierdzą, że bycie na diecie powoduje, że stoi się przy garach godzinami. No nie... kwestia zorganizowania. Jeśli nie masz żadnych planów na niedzielę, koniecznie zrób zapasy dań na cały tydzień. Zobaczysz, że "bycie na diecie" wcale nie jest czasochłonne. 
Co zatem możesz zrobić? 

  • ugotuj więcej kaszy. Każdą jaką lubisz. Spakuj do pudełka i hop do lodówki. Wyciągaj wtedy kiedy będzie Ci potrzebna. Możesz zrobić z niej sałatki albo użyć jako główny składnik obiadu. 
  • umyj warzywa. Np. Sałatę umyj włóż do pojemniczka, zamknij i do lodówki. W taki sposób będzie "żyła" dużo dłużej, a Ty tylko ją wyciągniesz i już.
  • zrób więcej lecza. Możesz go zamrozić albo zawekować. Przed podaniem możesz dodać fetę i zjeść z pieczywem. Kolacja gotowa. 
  • praktycznie każde danie da się zamrozić. Korzystaj z tego. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Nie będziesz stała godzinami w kuchni 

2. RUCH


Zaplanuj, że w każdą wolną niedzielę będziesz uprawiała jakąś aktywność fizyczną.  Do Ciebie należy wybór czy będziesz biegać czy pływać. A może spacer z rodziną?


3. PLANOWANIE POSIŁKÓW


Przeznacz ten dzień na to, aby zaplanować jadłospis na cały tydzień. Wierz mi, że w ten sposób zyskasz dużo czasu oraz pieniędzy. W końcu kupisz tylko to co masz zaplanowane w jadłospisie ;) 
Skorzystaj z plannera, który przygotowałam dla Ciebie KLIK


4. PO PROSTU -ODPOCZNIJ


Ruch tak samo ważny jak odpoczynek.  Po całym tygodniu pracy masz prawo być zmęczona dlatego też możesz zaplanować, że tego dnia będziesz leniuchować. Pijąc ulubioną herbatę, wcinając dietetyczne ciasteczka i czytając ulubioną książkę. :) Co ty na to? 

Podsumowanie: 

Jak widać można czas w niedzielę zorganizować sobie zupełnie inaczej niż chodząc po galerii. Oczywiście nikogo nie zmuszam,aby stosował w/w propozycje. :) 
Chcę tylko pokazać, że będąc na diecie nie musisz stać godzinami przy garach ani codziennie ćwiczyć po pracy. Zorganizuj sobie jeden taki dzień a w tygodniu będzie Ci lżej. 


Ja zdecydowanie wole spędzać czas aktywnie a Ty ? Jak spędzasz swój wolny czas? :) 


Podobne artykuły: 

Organizacja czasu na diecie

Czasopisma kobiece które warto czytać

Jak nie marnować jedzenia?


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika