6 sposobów jak przetrwać upały

8 sposobów jak przetrwać upały


Co prawda pogoda już powoli zmienia się w wiosenną mimo, że od marca jest kalendarzowa wiosna. Niedługo zaczną się coraz większe temperatury, a jak wiadomo przy tak wysokich temperaturach ciężko jest "wysiedzieć". Wiem, że są osoby, które kochają upalne dni, ale dzisiaj skupimy się na osobach, które tych upałów nie za bardzo lubią. Są sposoby, aby przetrwać tak ciężkie dni.Sposoby jak przetrwać upalne dni 


1. Miej wodę zawsze przy sobie 

Zbawienna w takie dni. Możesz dodać do niej swoje ulubione owoce. Cytryna czy limonka świetnie nadadzą orzeźwienia, a truskawka czy kiwi fajnego smaku. Wodę miej wszędzie, gdzie to tylko możliwe. W torebce, plecaku, w samochodzie, na biurku w szkole/pracy, w każdym pomieszczeniu w w domu. Tak, abyś miała ją zawsze przy sobie. Zrezygnuj w takie dni z soków, ponieważ zawierają cukier, który powoduje, że chcę Ci się jeszcze więcej pić.

Ten artykuł może Ci się przydać: produkty, które świetnie nawadniają podczas upałów

2. Wiatrak lub klimatyzator

Są osoby, które źle reagują na tego typu urządzenia. Ból gardła mają murowany. Ale osobom którym to nie przeszkadza może okazać się zbawienny. Miej w domu wiatrak lub mały klimatyzator itp. Kup cokolwiek, co spowoduje, ze będziesz miała trochę chłodniej w pokoju w którym przebywasz.

3. Zdrowe przekąski

Latem nie ma co ukrywać nie chce nam się jeść tylko ciągle pić. Nie ma się co dziwić skoro termometr pokazuje blisko 30 stopni za oknem. Warto, gdy jesteś poza domem sięgnąć po zdrowe przekąski, które zawierają wodę i są niskokaloryczne. Taką przekąską są owoce. Sięgaj po jabłka, gruszki etc. Ważne, aby to były twarde owoce, bo w torebce te miękkie mogą nie przeżyć.

4. Ubieraj lekkie ubrania

Lekkie mam na myśli te z bawełny, lnu czy jedwabiu. Wybieraj te naturalne materiały, nie żadne plastikowe jak poliester. W nich będziesz się pociła. A w naturalnych będzie Ci wygodnie i nie będzie Ci doskwierało uczucie parzenia.5. Wyposażona w kosmetyczka

Chyba w każdej damskiej torebce można ją znaleźć. Odpowiednio wyposażona może pomóc Ci przetrwać upały. I nie mówię tutaj o tuszu do rzęs czy podkładzie. W takiej kosmetyczce powinnaś mieć: antyperspirant, mgiełkę do twarzy, bibułki matujące, chusteczki odświeżające etc.

Ten artykuł może Ci się przydać: Niezbędniki na lato

6. Nie wychodź z domu między 10 a 14

W tych godzinach jest największe słońce. Szczególnie ta uwaga tyczy się osób, które ciężko znoszą upały, mają problemy z oddychaniem etc. Ale za to z drugiej strony trzeba wyjść na świeże powietrze w tych godzinach na 15 minut, aby złapać dzienna dawkę witaminy D.
W domu miej zasłonięte rolety czy żaluzje. Uchronią one przed nagrzaniem pokoju.
Komentarze

instagram @dietetyk_angelika