Jak przechowywać warzywa, aby były dłużej świeże?

Jak przechowywać warzywa, aby był dłużej świeże?


Przechowywanie warzyw czy owoców wydaje się być łatwą sprawą. Robisz zakupy raz  w tygodniu, a warzywa czy owoce są  zepsute w ciągu dwóch dni? Jak je przechowywać, aby były dłużej świeże?


Warzywa i owoce dostarczają mnóstwo wody, witamin i błonnika. Warzywa należy jeść do każdego posiłku. Mogą być surowe, gotowane, pieczone. Owoce jedz dwa razy dziennie. Kupując warzywa czy owoce patrz co kupujesz. Zwracaj uwagę na to jak wyglądają. Powinny być jędrne i kolorowe.


Jak przechowywać warzywa, aby były dłużej świeże? 


Są dwie wersje. A w sumie nawet trzy. Te, które trzeba trzymać poza lodówką, w lodówce oraz te , których nie należy kłaść obok siebie, ponieważ szybciej dojrzeją. Skupimy się na tych dwóch pierwszych wersjach. To, które należy przechowywać poza czy w lodówce dowiesz się z PDFu. Pobierz go na końcu artykułu, wydrukuj i powieś na lodówce :)


  • Pieczarki włóż do papierowej torebki i włóż do lodówki
  • Ogórek zielony zawiń w papier kuchenny i włóż do lodówki
  • Marchew (nieumytą) zawiń w lekko zwilżony papier kuchenny i włóż do lodówki do pojemnika przeznaczonego na przechowywanie warzyw i owoców
  • Zioła typu pietruszka, koperek włóż do szklanki, słoika z wodą i wstaw do lodówki na drzwiach
  • Rozpoczęte awokado skrop z sokiem z cytryny lub potrzyj olejem i wstaw do pojemnika i do lodówki
  • Wszelkiego rodzaju sałaty umyj, osusz i włóż do specjalnie przygotowanego pojemnika. W pojemniku szklanym czy plastikowym włóż lekko zwilżony papier kuchenny, następnie sałatę i kolejny lekko zwilżony papier kuchenny. Zamknij pojemnik i wstaw do lodówki.
  • Brokuły i seler naciowy umyj i osusz i włóż w folię aluminiową i do lodówki
  • Końcówkę bananów owiń folią spożywczą i zostaw poza lodówką

Jestem ciekawa czy Wy macie jakieś swoje sprawdzone patenty na świeżość warzyw i owoców. A teraz pobieraj PDF i chwal się nim wszędzie. Pamiętaj, żeby mnie oznaczyć na Facebooku oraz Instagramie. 


POBIERAM LISTĘ
Komentarze

instagram @dietetyk_angelika