Recenzja książki "Keto Detoks" Sary Gottfried

 

dieta keto

Dieta ketogeniczna zyskuje na sile. Osoby które na niej są widzą spektakularne efekty w swojej sylwetce, a nawet w wynikach badań. No właśnie, a co mówią badania naukowe? 

Otóż dieta ketogeniczna jak na razie rekomendowana jest dla osób chorujących na epilepsję (padaczkę), ponieważ zmniejszają ilość napadów choroby. Absolutnie żadne Towarzystwo Diabetologiczne czy inne instytucje nie rekomendują tej diety jako sposób na redukcję masy ciała, unormowanie glikemii czy czegokolwiek. A jak wygląda to w praktyce?

Osobiście wolę zaproponować komuś dietę low carb, czyli ze zmniejszoną ilością węglowodanów. Taka dieta opiera się na dużej ilości warzyw, białka, tłuszczu. Taka dieta rewelacyjnie zadziała na osoby, które zmagają się z obrzękami, nadprogramowymi kilogramami czy problemami z glikemią. Dieta ketogeniczna może również dobrze zadziałać na wyżej wymienione objawy, ale nie jest to dieta, na której przeciętny Kowalski wytrzyma całe życie. 

Otrzymałam w ramach współpracy książkę do zrecenzowania właśnie na temat diety ketogenicznej. Mówiąc wprost nie wierzę w jakieś spektakularne protokoły, detoksykację organizmu poprzez diety sokowe czy inne cuda. Chcę Wam przedstawić plusy i minusy tej książki. Zaczniemy od tej gorszej strony. 

Minusy:

  • Przepisy w książce nie mają zdjęć. To duży minus. Teraz każdy chce widzieć co znajduje się na talerzu, jak wygląda dany posiłek, jemy oczami
  • Przepisy są w sumie ciężkie do zrealizowania w Polsce. Są tam produkty trudno dostępne, ale z pewnością da się je jakoś wymienić na inne
  • Autorka wierzy w moc detoksykacji i jakiegoś 4- tygodniowego protokołu według jej autorstwa. Ja wierzę w naukę, i wiem, że należy zdrowo jeść, zadbać o zdrowy sen i styl życia, a nie wszystko się unormuje

przepisy keto

Plusy:

  • Całkiem dobrze czyta się książkę. Ma lekki, przyjemny język
  • Wyjaśnione jest jak działają poszczególne hormony na organizm kobiecy
  • Pokazane jest na czym polega dieta ketogeniczna, kto może na niej być, a jakie są przeciwskazania

książka keto detoks

Podsumowanie:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działają hormony, na czym polega dieta ketogeniczna to można się pokusić o tę książkę. W książce jest mnóstwo przepisów kulinarnych, ale niestety bardzo często występują produkty trudno dostępne w Polsce. Zachęcam mimo wszystko do przeczytania innych książek na temat hormonów i diety ketogenicznej.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @dietetyk_angelika