Najlepsza dieta dla Ciebie

 

dieta dla ciebie

W internecie, na Instagramie, Facebooku szukasz informacji, która dieta będzie dla Ciebie najlepsza. Keto? Paleo? Low carb? IF?. Są jeszcze nazwy dieta owsiana, bananowa, kapuściana, ziemniaczana etc. Prawda jest taka, że dieta z niskim indeksem glikemicznym i podziałem 80/20 jest najlepsza.

Dla Ciebie, Twojej psychiki i Twojej sylwetki. No bo ile czasu będziesz w stanie żyć na diecie keto? miesiąc? dwa? rok? a co potem? No właśnie, a potem jest efekt jojo. Zatem...

Jaka dieta jest najlepsza?

Taka, która nie będzie rujnowała Twojej psychiki. Każdy ma ochotę od czasu do czasu zjeść Maxi Kinga czy Kinder Bueno. No jesteśmy ludźmi. Tutaj najlepiej sprawdza się metoda 80/20 czyli 80% produktów w ciągu dnia to te zaliczane do kategorii zdrowe tj. razowy chleb, owoce, warzywa, ryby, orzechy, oleje itp, a 20% to te okazjonalne, tj, słodycze, fast foody czy inne ulubione grzeszki. Taka dieta powinna opierać się na diecie z niskim indeksem glikemicznym. To dieta odpowiednia i zalecana wszystkim. 

Ten artykuł powinien Cię zainteresować: Dieta o niskim indeksie glikemicznym

Czy trzeba coś eliminować z diety?

alergie i nietolerancje pokarmowe


I tak i nie. Tak, jeśli masz nietolerancje czy alergie pokarmowe. Wtedy wręcz trzeba. Nie ma żadnych innych przesłanek, aby eliminować jakieś pokarmy z diety. Najczęściej można zaobserwować nietolerancję laktozy czy celiakię .

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Jeśli się odchudzasz to ta kwestia Cię dotyczy. W internecie znajdziesz mnóstwo kalkulatorów, gdzie wyliczysz swoje odpowiednie zapotrzebowanie, a jeśli masz obawy, napisz do mnie, pomogę Ci. Gdy przekroczysz swoje zapotrzebowanie będziesz tyła, jeśli je zmniejszysz będziesz chudła, a jeśli zostaniesz na swoim zerze kalorycznym to Twoja masa ciała powinna zostać nienaruszona. Gdy już wiesz ile Twój organizm potrzebuje kalorii, aby np. schudnąć, zrób listę produktów, które musisz kupić, i zacznij od razu wprowadzać dietę z niskim indeksem glikemicznym. Pamiętaj o tym, że produkty rekreacyjne nie są złe jeśli są jedzone z umiarem. jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne


Ten artykuł powinien Cię zainteresować: Jak ułożyć jadłospis?


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika