"Wiosenne" formy aktywności fizycznej. Ile spala się kalorii jeżdżąc na rowerze? A ile spacerując? Czy trzeba tylko ograniczać się do ćwiczeń na siłowni żeby zobaczyć efekty?
Za oknem widać coraz to bardziej słoneczna pogodę, robi się ciepło a więc to czas, który należy wykorzystać najbardziej jak się da. Oczywiście mowa o aktywności fizycznej.  Każdy z nas
chce na lato wyglądać jak najlepiej a więc już teraz, zaraz -nie od poniedziałku- warto rozpocząć jakąkolwiek aktywność fizyczną. Oczywiście dieta to 70% sukcesu do wymarzonej sylwetki, dlatego też nie możemy o niej zapomnieć. Z racji tego, że jest wiosna, warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie trzeba wydawać fortuny na siłownię.

Trening aerobowy (tlenowy) 

Tego rodzaju ćwiczenia zmuszają płuca i serce do cięższej pracy, wzmacniają je i poprawiają ich wydajność i kondycję. Są to ćwiczenia o małej intensywności dzięki czemu organizm jest w stanie dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość tlenu. Trening taki powoduje spalanie tkanki tłuszczowej przy długotrwałym czasie jego trwania.
"Wiosenne" formy aktywności fizycznej:

Badminton 400 kcal/1 godz

Jazda na rolkach 400 kcal/1 godz.

Jazda na rowerze 300-600 kcal/ 1 godz.

Jogging 600 kcal/1 godz.

marszobieg 500 kcal/ 1 godz.

Spacer 200 kcal/ 1 godz.


Powyższe liczby są to kalorii spalone w ciągu jednej godziny w zależności od formy treningu. Tak jak wspomniałam wcześniej nie trzeba kupować karnetu na siłownię, warto  korzystać z pogody. Każda forma aktywności fizycznej jest wskazana.
Pamiętajcie także o odpowiednim stroju oraz obuwiu jeśli chcecie zacząć ćwiczyć. I oczywiście woda.
Komentarze

instagram @dietetyk_angelika