5 absurdalnych porad na temat odchudzaniaKażdy z nas lubi zjeść ziemniaki czy jabłko. Jednakże media mówią " nie jedz ziemniaków bo tuczą", " nie jedz owoców bo mają cukier". Zaraz media ogłoszą coś innego, i coś kolejnego absurdalnego. Dlaczego tak bardzo słuchamy się tych mediów? Dlaczego nie
szukamy w książkach prawdy na temat jedzenia? Bo jesteśmy wygodni. Po co czytać książki skoro media wszystko powiedzą. A szkoda. Bo własnie w ten sposób powstają i rozchodzą się plotki na temat jedzenia. Przedstawiam wam dzisiaj kilka absurdalnych porad na temat odchudzania i zdrowego odżywiania


 • Nie jedz owoców bo mają cukier- owszem, mają cukier, ale oprócz cukru mają też błonnik oraz witaminy. Wszystko to potrzebne jest to prawidłowego funkcjonowania organizmu. Owoce można jeść do godzin podwieczornych. Lepiej zjeść owoc, który da dużo korzyści niż batona, który również ma cukier, ale też najtańszy tłuszcz palmowy i inne szkodliwe substancje.


 • Nie jedz ziemniaków bo tuczą- bzdura totalna. Ziemniaki są niskokaloryczne i mają dużo potasu. Ziemniaki warto jeść dwa-trzy razy w tygodniu. Oczywiście bez sosu. Bo to sos jest najbardziej kaloryczny. 
 • Nie jedz kolacji wtedy schudniesz. O matko! nie mam pojęcia kto to wymyślił. Kolejna bzdura. Zjesz obiad o godzinie 14 i co dalej? I to ma być ostatni posiłek? To jakiś żart. Organizm potrzebuje dostawy energii co trzy-cztery godziny. Ostatni posiłek zjedz dwie godziny przed snem. Gwarantuje ci , że też schudniesz. Pamiętaj jednak, żeby kolacja nie była ciężkostrawna bo jednak organizm też chciałby odpocząć. Mimo wszystko staraj się nie jeść później niż o 21.
 • Śniadanie to tylko białkowo-tuszczowe. Hmm... jeśli masz ochotę to jak najbardziej. Ale czy trzeba codziennie jest jajecznicę z boczkiem? Zjesz węglowodany na śniadanie to też schudniesz
 • Tyjesz bo jesz za dużo tłuszczu- nie do końca. 1 gram tłuszczu to 9 kcal. W porównaniu 1 gram białka to tylko 4 kcal. Jest różnica. Ale pamiętaj, że tyje się od nadmiaru kalorii nie od nadmiaru tłuszczu. Jeśli będziesz jadła więcej tłuszczu a mniej białka i węglowodanów to bilans wyjdzie na zero. Jeśli natomiast będziesz jadła wszystkiego dużo to samo z siebie wynika, że będziesz tyła. Nie bój się tłuszczu!

Podsumowane:

Podsumować mogę w sumie jednym zdaniem. Nie wierzmy w to co mówią media i jakieś tanie gazety. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do odchudzania, zdrowego odżywiania etc. to pisz w komentarzu  a odpowiem. Przede wszystkim sięgaj do sprawdzonych źródeł. Istnieją medyczne strony internetowe czy medyczne czasopisma. Z nich korzystajcie. 


Komentarze

 1. Mnie zawsze rozwala, jak dziewczyny w pracą mówią: "nie jedz po osiemnastej, bo nie schudniesz!". Zawsze najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie mają wiedzy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niestety wszystkie te "dobre rady" ludzie czerpią z internetu :(

   Usuń
  2. Ja miałam to samo! Ogólnie to w pracy u mnie sporo koleżanek niezbyt błyszczy rozsądkiem i rozumem.

   Usuń
  3. Bardzo mądry tekst :)

   Usuń

Prześlij komentarz

instagram @dietetyk_angelika