Po co to całe zdrowe odżywianie?
Od kilku miesięcy, a może nawet  i lat jest moda na bycie fit. Ja osobiście bardzo się z tego cieszę, ale jak to jest z modą-przemija. Obawiam się, że jak minie moda na bycie fit
to wszyscy nagle rzucą w kąt te zdrowe jedzenie. Mam nadzieję, że się mylę. W telewizji, na instagramie czy facebooku można zobaczyć jakie konsekwencje niesie za sobą zdrowe odżywianie. Chciałabym dzisiaj Was przekonać do tego (że jeśli moda na bycie fit minie)  żebyście nie przestali się zdrowo odżywiać.

Co zyskasz dzięki zdrowemu odżywianiu?

  • Ładną cerę. Zdrowe jedzenie działa cuda na szarą, trądzikową czy zmęczoną cerę. 
  • Idealną sylwetkę. Dzięki odpowiedniej diecie, a przede wszystkim urozmaiconej diecie zyskasz swoją wymarzoną sylwetkę.
  • Brak chorób z układu pokarmowego. To chyba najważniejszy punkt. Zdrowe odżywianie zawsze było traktowane jako profilaktyka bądź nawet i leczenie niektórych chorób. Jeśli będziesz zdrowo się odżywiasz przez całe życie ( oczywiście małe grzeszki są dozwolone, a nawet wskazane) to nie zachorujesz m.in na cukrzycę typu 2, otyłość, nadciśnienie tętnicze czy nowotwory układu pokarmowego 
  • Po prostu zdrowie. Nie jest to "tylko", ale "aż" zdrowie. Jeśli dieta będzie bogata w witaminy, błonnik czy antyoksydanty będziesz wolniej się starzeć, będziesz miała ładne włosy czy paznokcie. Dzięki błonnikowi możesz pozbyć się zaparć. 
  • Motywację. Uważam , że jeśli widzisz efekty zdrowego odżywiania to "pociągniesz" to dłużej.
  • Komplementy. Jestem pewna , że nie raz usłyszałaś "Ale masz piękne włosy" , " Masz idealną sylwetkę" co robisz? A ty " Zdrowo się odżywiam" . Czyżby własnie w tej chwili zachęciłaś swoją koleżankę do zdrowego jedzenia i walczenia o zdrowszą wersję siebie?  

Podsumowanie

Dzięki takiemu odżywianiu zyskasz zdrowie, witalność i zapobiegniesz chorobom. Ciągle powtarzam, że dieta to nie kara. Masz jeść to co lubisz, ale to co jest zdrowe. Jest tyle przepisów na zdrowe obiady czy nawet słodycze z których warto korzystać. Ja zachęcam Cię do stosowania zdrowej diety przez dwa tygodnie. Jestem pewna, że zauważysz efekty nie tylko w spadku wagi. 
Komentarze

instagram @dietetyk_angelika