4 nawyki od których warto zacząć dzień

poranne nawyki


Promienie słońca wkradają się przez okna już po 4 rano, budzik dzwoni, wyłączasz budzik ( no bo jak wstać od razu gdy on dzwoni) , ale gdy trzeba już wstać przeciągasz się ( co by lepiej się wstawało) i "odprawiasz" swoja poranną rutynę. Każdy
z nas ma ustalony poranek co do minuty. Jeden zacznie poranek od porannej toalety inny od kawy potem makijaż, śniadanie albo i nie i biegiem na autobus.

W tym artykule znajdziesz cztery poranne nawyki, które być może spodobają się Tobie i wprowadzisz je do swojej codziennej porannej rutyny.  Pamiętaj jednak, ze nikogo  do niczego nie zmuszam :) 

Nawyki poranne

  1.  Woda z cytryną


Wieczorem do szklanki wlej zimną wodę ( tak do 1/3 szklanki) i łyżkę miodu. Miód przez noc się rozpuści. Rano wlej ciepłą wodę do połowy szklanki i wyciśnij sok z połowy cytryny. Możesz dodać też świeży imbir. Ta mikstura przyspieszy metabolizm, usunie resztki tzw. toksyn a niektórym pomoże się wypróżnić.  Napój pozwoli obudzić Twój przewód pokarmowy.

2. Trening
Warto wstać 30 min przed budzikiem i zrobić trening. Może to być joga , fittness, jogging albo najzwyklejsza rozgrzewka, która trwa 10 min. Wierz mi, że będziesz funkcjonowała tego dnia całkiem inaczej. Będziesz pełna energii i będzie ci się chciało. Chciało wszystkiego ;) 

3. Zjedz śniadanie
To najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Musi być porządne. Wtedy nie będziesz czuła wilczego głodu w ciągu dnia. Zjedz owsiankę czy jajecznicę. Tak naprawdę na śniadanie nadaje się wszystko. Najlepiej -jeśli lubisz- zjedz słodkie śniadanie z racji tego, że organizm zdąży "spalić" te kalorie niż byś miała zjeść coś słodkiego wieczorem. Oczywiście zależy w jakiej postaci to słodkie występuje. 
Jeśli nie wiesz co zjeść na śniadanie to TUTAJ znajdziesz garść inspiracji.  Polecam również FIT bułki śniadaniowe


4. Zrób lunch do pracyJeśli nie zdążyłaś dnia poprzedniego zrobić sobie obiadu do pudełka zrób to rano. Wiadomo, że nie będziesz smażyć kurczaka czy gotowała ryżu, ale można śmiało zrobić POŻYWNĄ SAŁATKĘ 
Na pewno masz w lodówce garść sałaty i inne warzywa, gdzieś na dole lodówki leży sobie mozzarella a w szafie pestki dyni. I sałatka zrobiona. Kup do tego świeżą bułkę pełnoziarnistą i już. Smacznego ;) Możesz również sięgnąć po porady JAK SZYBKO ZROBIĆ LUNCH  do pracy. 


P.S Jestem ciekawa jakie Ty masz swoje poranne nawyki :) zdradź w komentarzu :D może sama coś podpatrzę :D 


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika