Recenzja książki "Zdrowa tarczyca"

książki o chorobach tarczycyCoraz więcej książek powstaje na temat chorób tarczycy, ponieważ tych chorób z roku na rok jest coraz więcej. Wszystkie informacje na temat tarczycy znajdziesz  TU
Mając niedoczynność tarczycy czy nadczynność tarczycy
etc. nie wystarczy tylko zażywać leków i już. Farmakoterapia jak najbardziej tak. Jednakże dieta też ma kluczowe znaczenie. W końcu chcesz jak najszybciej pozbyć się objawów choroby.

Jak wybierać książki medyczne? Staraj się nie wypożyczać/kupować książek, które mają więcej niż 5 lat. Medycyna idzie tak szybko do przodu, że to, co uznawano 5 lat temu teraz niekoniecznie. To taka mała wskazówka dla Ciebie ode mnie :) 


Co zawiera książka? 

zdrowa tarczyca


  • Autorzy książki prowadzą zdrowy, ekologiczny tryb życia. Przy tarczycy ma to dość kluczowe znaczenie. Nie będę się rozpisywać na temat diety w chorobach tarczycy, ponieważ najdziesz wszystko w powyższym linku :) 
  • Książka podzielona jest na kilka rozdziałów.  W rozdziale " o emocjach" znajdziesz informacje na temat wpływu stresu na organizm. Nie od dziś wiadomo, że stres jest winowajcą praktycznie wszystkich chorób. Autorzy podkreślają, że warto się "wyciszyć" np. poprzez medytację. 
  • Rozdział "o toksynach" to jeden z moich ulubionych. W dzisiejszych czasach żywność jest bardzo przetworzona. Producenci dodają do wędlin konserwanty, barwniki i inną chemię. To wszystko wpływa na tarczycę. Tarczyca takich rzeczy NIE LUBI. Warto skupić się na tym rozdziale. 
  • Kolejne rozdziały to typowo żywieniowe wskazówki. Jak jeść by cieszyć się szczupłą sylwetką oraz zdrowiem. Bardzo cenne wskazówki. Wszystkie przepisy są na bazie naturalnych składników. Nie ma tam żadnych gotowych przypraw w proszku od znanego producenta. Wszystko co robią robią sami. 
  • Autorzy opierają leczenie tarczycy na Ajurwedzie. Jest to system medycyny indyjskiej. Ale spokojnie, nie patrz teraz na to dziwnie :)  Niektóre metody relaksacyjne są stosowane do dziś. Oczywiście nie ze wszystkim można się zgodzić, ale to każdy sam musi ocenić ten rodzaj medycyny
  • W książce znajdziesz również wskazówki jak dbać o swoją skórę w naturalny sposób. 


książki o chorobach tarczycy


Podsumowanie:


Dla osób z chorobami tarczycy ta książka jest obowiązkowa. Oczywiście nikt nie mówi, że masz się zgadzać z autorami w stu procentach. Przeczytaj i sama wyraź opinię na temat tej książki. Ale jestem przekonana, że większość tych wskazówek Ci się spodoba i wykorzystasz. No i te przepisy.... :)Komentarze

instagram @dietetyk_angelika