5 rzeczy, które pomogą Ci schudnąć + checklista do pobrania

5 rzeczy, które pomogą Ci schudnąć


Żeby schudnąć trzeba jeść. Powtarzam to całkiem często, bo... to działa! Wszystkie diety typu 1200 kcal, cudowne koktajle, które rzekomo mają pomóc to pic na wodę. Kosztują krocie, ale wiem, że skoro zawiodły Cię inne metody sięgasz w akcie desperacji po każdą metodę. Odpowiedz sobie tylko na pytanie Czy chcesz schudnąć szybko czy trwale? Bo to dwie różne sprawy.
Jeśli chcesz schudnąć szybko sięgaj po diety 1200 kcal i cudne koktajle, tabletki, zioła, ale efekt jojo Cię dopadnie na pewno oraz pogorszy się stan zdrowia. Jeśli trwale to sam etap chudnięcia się wydłuża. Ale nie katujesz się jakimiś dziwnymi dietami, nie głodujesz, lepiej znosisz redukcję, nie wypadają Ci włosy, nie zanika Ci miesiączka etc. No to co wybierasz? Pamiętaj też, że nie przytyłaś np. 10 kg w miesiąc tylko w rok czy dwa, więc nie schudniesz tych 10 kilogramów w miesiąc.

Ten artykuł może Ci się przydać20 porad jak efektywnie schudnąć

Dzisiaj przedstawiam 5 rzeczy, które pomogą Ci schudnąć


1. Deficyt kaloryczny 

Jak na razie nie wymyślono innej lepszej metody co do redukcji. Deficyt, czyli spożywasz mniej kalorii niż organizm potrzebuje. Dołącz do subskrybentów i pobierz poradnik "Jak schudnąć bez efektu jojo", a na pewno Ci pomoże w kwestii wyliczenia odpowiedniego zapotrzebowania na kalorie.

Pobierz darmowy poradnikhttps://www.subscribepage.com/ebookdarmowy


2. Aplikacje na telefon  

Ostatnio swoim subskrybentom wysłałam spis aplikacji na telefon, które liczą kalorie, wyliczają Twoje zapotrzebowanie itd. Te aplikacje ułatwiają życie. Sama sobie komponujesz dietę, ale pamiętaj, żeby skrupulatnie wpisywać to co zjadłaś czy wypiłaś. Ja polecam Ci Fitatu lub FatSecret ( tej sama używam)

Ten artykuł może Ci się przydaćAplikacja kalkulatorkalorii.net

3. Wsparcie bliskich 

Nic tak nie motywuje jak usłyszane słowa od najbliżej osoby "Jestem z Ciebie dumny", "Wiem, że dasz radę" etc. Te słowa bardzo motywują do dalszego działania. Pamiętaj, żeby otaczać się ludźmi, którzy Cię wpierają, a nie demotywują. Wsparcie takich osób jest kluczowe przy redukcji masy ciała. Bycie samemu, nie mogąc się pochwalić efektami, gdy nie ma kto zauważyć Twoich efektów, starań i wyrzeczeń jest dosyć ciężko przeżyć redukcję. Oczywiście Twoją bliską osoba nie musi być partner/partnerka. Może to być mama, która zawsze powinna wspierać swoje dziecko w jego działaniach, babcia, na którą zawsze możesz liczyć czy przyjaciółka, do której możesz zadzwonić, gdy masz słabszy dzień.

4. Aktywność fizyczna

Zawsze jest wskazana, gdy redukujemy masę ciała. Przyspiesza ona metabolizm, redukcję, polepsza samopoczucie. Wiem, że nie zawsze się chce, ale ćwicz wtedy kiedy tylko możesz. Nie omijaj treningu "bo mi się nie chce". Staraj się jak możesz, a efekty zauważysz szybko.  Możesz ćwiczyć w domu. Dzięki temu zaoszczędzasz czas (bo na siłownie jednak trzeba dojechać), i jeśli się wstydzisz ćwiczyć przy innych. Możesz wybrać basen, który odciąża stawy, więc jeśli jesteś dużo większą osobą ( nadwaga rzędu 20, 30 40 kg) to ten rodzaj aktywności będzie zbawienny dla Twoich kolan. Nie mniej jednak wybierz taką aktywność, która sprawia Ci radość.

Ten artykuł może Ci się przydaćJak nie stracić motywacji do ćwiczeń

5. Gadżety elektroniczne 

Teraz mnóstwo takich gadżetów w sklepach. Gdzie się nie obrócisz tam jakiś zegarek, waga, która pokazuje cały skład ciała czy jeszcze inne cuda. Nie musisz kupować od razu jakiegoś gadżetu za kokosy. Kup najzwyklejszy zegarek, który pokaże Ci kroki czy kilometry. Popatrz też w internecie na różne oferty. Może znajdziesz coś w dobrym stanie i używanego?


Komentarze

instagram @dietetyk_angelika