Jak korzystać z diety od dietetyka?

dietetyk online

Szukając dietetyka chcesz od niego porady, diety czy inspiracji kulinarnych. Znalazłaś takiego co Cię satysfakcjonuje, otrzymujesz dietę i... właśnie jest to małe i, przez które Twoja dieta może być już po prostu nudna. Jest na to sposób! Jeśli wykupujesz dietę tygodniową spokojnie możesz ją stosować dłużej. Zdecydowanie dłużej. Musisz tylko zapoznać się z moimi wskazówkami poniżej, a od razu będziesz miała inne podejście do diety otrzymanej przez dietetyka.


Dietetycy różnie układają diety. Jedni dają codziennie inne potrawy a inny powtarza posiłki. To wszystko zależy od tego jaki prowadzisz tryb życia. Oczywiście ja zawsze się dostosowuje do uwag pacjenta, nie mniej jednak uważam, że posiłki powtarzające się to super sprawa bo: nie stoisz codziennie przy garach w kuchni, a po drugie nie marnujesz jedzenia, i oszczędzasz pieniądze.

Wszystkie wskazówki jakie tutaj znajdziesz tyczą się osoby zdrowej. Pamiętaj o tym, bo to bardzo ważne. Jedni mogą wypić koktajl, a inni muszą mieć jogurt z owocami. Dla Ciebie pewnie nie ma to różnicy, ale dla twojego organizmu już tak. Jeśli nie jesteś czegoś pewna, jestem do Twojej dyspozycji.


Jak korzystać z diety od dietetyka?

  • Jeśli masz w jadłospisie kanapki, możesz z nich zrobić tosty, grzanki, snadwiche,zapiekanki. Ważne, aby zgadzała się gramatura składników. I pamiętaj, nie możesz sobie dokładać np. łyżeczki oleju bo to dodatkowe kalorie. Kanapki zamień na inną formę i od razu smakują inaczej. 
  • Masz jogurt z truskawkami/owocami, ale nie możesz już na nie patrzeć? Zblenduj wszystkie składniki. Być może forma koktajlu będzie bardziej Ci odpowiadała. 


  • Na śniadanie masz rybę, a na kolację kanapki z serem? Spokojnie możesz zamienić posiłki i zjeść kolację na śniadanie. Pamiętaj jednak, żeby nie brać śniadania z wtorku, a kolacji z piątku  ( chyba, że dietetyk tak ułożył Ci dietę).
  • Jajka. Skarbnica witamin i składników mineralnych. Najwięcej wartości zachowuje, gdy ugotowane jest na miękko. Masz jajecznicę w jadłospisie? Możesz zamienić to na jajko na twardo, miękko lub sadzone. 
  • Ziemniaki możesz ugotować na parze, w wodzie lub zapiec w piekarniku bez tłuszczu
  • Sałatki do obiadu możesz zrobić z dowolnych warzyw( tylko nie strączkowe). Nie lubisz papryki? Zrób sałatkę z pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką. Warzywa mają bardzo mało kalorii, więc zamiana na inne Ci nie zaszkodzi.Komentarze

instagram @dietetyk_angelika