Najlepsze diety-ranking Żeby było jasne, każdy jest na diecie. Każdy ma jakąś dietę. Czy jest na tej dobrej czy złej. Dieta to nic innego jak sposób odżywiania. W tym poście nie znajdziesz najlepszych diet redukcyjnych tylko ranking diet najlepszych dla ludzkiego organizmu. 
Jeśli chodzi o dietę redukcyjną, nie ma być
ona dla Ciebie czymś do czego musisz się zmuszać. Taka dieta ma pomóc zredukować Twoje nadprogramowe kilogramy nie czując przy tym głodu. Pamiętaj, żeby schudnąć trzeba jeść.
Są osoby, które korzystają z różnych diet internetowych. Czy to diety redukcyjne czy jakieś inne.  Czasami takim osobom ciężko przetłumaczyć , ze zdrowe racjonalne żywienie jest najlepsze. Racjonalne, czyli jedzenie wszystkiego tylko z umiarem. Istnieją jednak diety, które rzeczywiście mają bardzo dobry wpływ na ludzki organizm. Nie wykluczają czegoś nie wstawiając w to miejsce czegoś innego. Nie można czegoś przestać jeść  i nic w to miejsce nie włożyć. W taki sposób można nabawić się niedoborów makro czy mikroskładników. 

RANKING DIET  wg U.S New&World Raport's Best Diets

1. DIETA DASHJest dla osób, które mają podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, podwyższony poziom cholesterolu albo narażone są na miażdżycę. W tej diecie należy zrezygnować z nadmiaru soli. Należy unikać wędzonek, konserw czy dań gotowych. Należy czytać etykiety, ponieważ musisz wiedzieć ile znajduje się w danym produkcie soli. Tłuszcze zwierzęce zamień na roślinne jak np. oliwa  z oliwek czy olej rzepakowy.  Jedz chudy nabiał i mięso. Nie zapominaj o tłustych rybach. 
Ta dieta to nic innego jak normalne, zdrowe racjonalne  odżywianie. 

2. DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA

To dieta, która również króluje na szczycie najzdrowszych diet. Opiera się na tłustych rybach, zdrowych tłuszczach, warzywach i owocach.  Dozwolone są również orzechy i pestki. Pełnoziarniste produkty oraz nabiał również są wskazane. W tej diecie przeważają tłuszcze roślinne dzięki czemu organizm wolniej się starzeje. Taką dietę powinny stosować osoby, które chorują na miażdżycę, podwyższony cholesterol czy osoby z chorobami tarczycy. 

3. FLEKSITARIANIZM


 Ta dieta to coś w rodzaju wegetarianizmu. Z tym , że dieta ta pozwala od czasu do czasu na jedzenie mięsa. W tej diecie dominują warzywa, owoce, strączki, nabiał oraz produkty pełnoziarniste. Stosować tę dietę powinny osoby, które nie przepadają za smakiem mięsa, lecz go całkowicie nie wyeliminowały, osoby z chorobami cywilizacyjnymiPodsumowanie:

Wszystkie te diety opierają się tak naprawdę na racjonalnym odżywianiu. Niczego w diecie człowieka nie może zabraknąć. Jedz pełnoziarniste produkty, warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze roślinne i zwierzęce. To te produkty powinny dominować w Twojej diecie. 
Komentarze

instagram @dietetyk_angelika